بلیط سیستمی هواپیما چیست؟


در مقالات قبل در مورد بلیط هواپیما و بلیط چارتری توضیحاتی ارائه شد اکنون به بررسی بلیط سیستمی هواپیما می پردازیم.

بلیط های هواپیمایی که همیشه دارای برنامه منظم هفتگی می باشند (Scheduled Flight) و نرخ آنها چه از طریق ایرلاین گرفته شود و چه آژانس هواپیمایی، یکسان می باشد، بلیط سیستمی گفته می شود.

اگر برنامه پروازی ایرلاین های داخلی مثل ایران ایر و ماهان و ایرلاین های خارجی مثل امارات و ترکیش را پیگیری کنید متوجه می شوید که به طور سالیانه در مسیرهای مشخص و ساعتهای معین به اقصی نقاط ایران و جهان پرواز می کنند.بلیط سیستمی همانگونه که از نامش پیداست بر اساس طول پرواز، هزینه های سوخت، افزایش قیمت سالیانه، مالیات نرخگذاری می شود.میخواهیم توضیحات مناسبی در مورد بلیط سیستمی و مزایا و معایب در اختیار شما قرار دهیم.

مزایای پرواز سیستمی:

1- همانگونه که از نام پرواز سیستمی بر می آید به دلیل یکسان بودن نرخ پروازی در هر سیستم، شما هر زمان که بخواهید قادر به کنسلی و تغییر تاریخ می باشید.

قابل استرداد بودن این پروازها از متضرر شدن مسافران جلوگیری کرده و تنها با دریافت اندکی جریمه بلیط مسافر را کنسل می نماید.

2-تفوت نرخ بلیط در بزرگسال و کودک یکی دیگر از بزرگترین محاسن پرواز سیستمی می باشد.با پرداخت تنها 60 تا 70 درصد نرخ بلیط بزرگسال شما می توانید برای کودک 2 تا 11 ساله خود بلیط سیستمی تهیه فرمائید.

3-تسهیلات پروازهای سیستمی هم قابل چشم پوشی نیست.اکثر خطوط پروازی خارجی برای مسافران بالای 60 سال خود و پرواز ایران ایر برای جانبازان عزیز تخفیفات قابل توجهی در نظر گرفته است.

جرایم پرواز سیستمی:

برخلاف پرواز چارتر که شامل جریمه های سنگین کنسلی و تغییر تاریخ می باشد، در پروازهای سیستمی شما می توانید حتی در روزهای پرواز نیز حداکثر با پرداخت 70 درصد از قیمت بلیط سفر خود را کنسل نمائید و طی زمانی کوتاهوجه خود را از ایرلاین مربوطه مسترد نمائئد.

معایب پرواز سیستمی:

1-با توجه به برنامه ریزی سالیانه ای که برای اینگونه پروازها وجود دارد امکان تهیه بلیط چارتری بصورت آفر و لحظه آخری همانند پرواز چارتر وجود ندارد.

2- ثابت بودن روز و ساعت پروازی و همچنین محدودیت پروازهای سیستمی امکان انتخاب و تنوع در اینگونه پروازها نیست.

3-در ایام پیک مانند نورورز و تابستان پروازهای سیستمی از ماها قبل به فروش می رسد و امکان خریداری در زمان های نزدیک به روزهای پیک عمدتا امکان پذیر نمی باشد.

در سایت بلیط جت شما به کلیه بلیط های سیستمی با نازلترین قیمت دسترسی خواهید داشت.

4 ratings5/5