سفر به سرزمین طبیعت ها ، نروژ

نروژ سرزمین وایکینگ ها ، کشوری کوهستانی با طبیعت بکر و بی نظیر در شمال اروپا است .سفر به این کشور میتواند زیباترین خاطرات هر انسانی را بسازد ، کوه ها ، رود ها ، منظره های زیبا در این کشور سالیانه توریست های زیادی را ازسراسر دنیا به خود جذب میکند .

نروژ کشوری با پادشاهی مستقل است ، سطح رفاه در این کشور از بالاترین سطوح رفاه در بین کشور های می باشد که همین عامل باعث شده است مردم نروژ مردمی خوشحال و مهمان نوازی باشند .

نــروژ
2°
broken clouds
humidity: 100%
wind: 2m/s NE
H 1 • L 1
1°
Fri
1°
Sat
1°
Sun
1°
Mon
Weather from OpenWeatherMap

آب و هوای نروژ چگونه می باشد ؟

 کشور نروژ درمجموع دارای آب و هوای سردی است که در شمال این کشور هوا بسیار سرد و کوهستانی و در نواحی جنوبی آب و هوایی معتدل تر دارد ،

از نکات جالب دیگر کشور نروژ ، شش ماه شب و شش ماه روز بودن زندگی در مناطق شمالی این کشور است ، به دلیل سرد و کوهستانی بودن اغلب نقاط این کشور فقط 30 درصد مساحت این کشور قابل سکونت است .

وضعیت اقتصادی کشور نروژ چگونه است ؟

کشور نروژ براساس ماده 1814 قانون اساسی کشور نروژ اداره میشود ، این کشور دارای دموکراسی بالا جزء شادترین کشور ها بعد سویس و دانمارک محسوب میشود ،نرخ بیکاری در این کشور 4 درصد است ، همچنین نرخ تورم این کشور 2 درصد می باشد . 30 درصد مردم این کشور در شغل های دولتی مشغول به کار هستند . کیفیت زندگی در نروژ حرف اول را میزند و دولت با حمایت از بخش کشاوری یکی از کارآمد ترین کشور های دنیا را ساخته است که در آن عدالت اجتماعی بشدت بالاست .

بهترین زمان سفر به نروژ چه زمانی است ؟

در ماه های ژانویه تا مارس می توانید به نروژ سفر کنید و به تماشای شفق قطبی بنشینید ، یا ورزش  های زمستانی را امتحان کنید ، در ماه های ژوئن و جولای و اگوست ، اب و هوا میلام تر و هم روز ها طولانی تر است ،بهترین زمان سفر ، انتخاب شماست که با چه آب و هوایی راحت تر هستید و بیشتر به شما خوش میگذرد .

برای سفر به این کشور زیبا باید ویزای شینگن داشته باشید برای کسب اطلاعات در مورد ویزا شینگن کلیک کنید

واحد پول و زبان رسمی کشور نروژ چیست ؟

واحد پول کشور نروژ کرون و زبان رسمی آن نروژی و سامی است .

خورد و خوراک در کشور نروژ چگونه است ؟

برای صرف یک وعده غذای گرم در رستوران های این کشور باید 150 کرون پرداخت نمایید .

مبلغ یک آب معدنی 23 کرون و یک فنجان قهوه 37 کرون است .

شهر های مهم کشور نروژ کدام هستند ؟

اسلو ، پایتخت کشور نروژ و شهری زیبا و البته گران ، اسلو دارای موزه ها و گالری های زیبا می باشد .

مهم ترین شهر فرهنگی ، علمی ، اقتصادی این کشور محسوب میشود .

تروندهایم ، از شهر های علمی کشور نروژ می باشد ، و همان جایی که می گونید نصف سال روز و نصف سال شب است !

شهر برگن: دومین شهر بزرگ در نروژ است که در سال ۲۰۰۰ به عنوان یکی از پایتخت های فرهنگی در اروپا ملقب شد. وجود صنایع نفت خام و گاز طبیعی در این شهر، آنجا را به شهری ثروتمند تبدیل کرده است.

دانشگاه برگن یکی از مهم ترین مراکز علمی در نروژ است که مقر آن در همین شهر تاریخی برگن قرار دارد.این شهر در بیشتر ایام سال دارای آب و هوای سرد و زمستانی است.

مکان های دیدنی کشور نروژ کدام هستند ؟

ارشفیوربتن:

دهکده‌ اِرشفیوربُتِن بهترین مکان برای دیدن شفق قطبی است ، در این دهکده شما میتوانید زیباترین شفق های قطبی را مشاهده کنید !

همچنین تفریحات زمستانی مانند سورتمه سواری ، اسکی ، برف پیمایی را در این منطقه تجربه کنید

مسیرهای راه آهن:

این کشور اینقدر زیبا و دارای مناطق طبیعی بسیاری می باشد که شما کافیست یکی از مسیر های را آهن را پیدا کنید و سوار آن شوید ، و از تمام تصاویری که از پنجره قطار مشاهده میکنید لذت ببرید !

ازجمله‌ی خوش‌منظره‌ترین مسیرهای راه‌آهن نروژ می‌توان به راه‌آهن بِرگِن  و راه‌آهن دوره اشاره کرد.

سنجا:

 سنجا دومین جزیره بزرگ در کشور نروژ است ، در این جزیره شما میتوانید به ماهیگیری بپردازید به پارک های ملی سری بزنید و از موزه های تاریحی این کشور بازدید کنید .

گلیشیر:

 شاید جالب باشه بدونید که خیلی از گرشگردان فقط برای دیدن یخچال های طبیعی کشور نروژ به این کشور سفر میکنند

  گلیشیر 11 تا از بزرگترین یخچال های طبیعی را در بردارد ، و حتما بازدید از این مناطق برای علاقمندان به طبیعت سرد ، جذاب خواهد بود .

موزه کشتی واکینگ ها:

موزه کشتی وایکینگ ها یکی دیگر از جاذبه های گردشگری نروژ می باشد ، در این موزه ،  قایق ها و کشتی های قدیمی گذاشته شده است و بخشی از تاریخ و فرهنگ این کشور در این موزه کشتی قابل مشاهده است .

باغ گیاه شناسی قطبی-آلپی:

هرچه باغ گیاه شناسی در زندگی به یاد دارید را کنار بگذارید ! دو هکتار باغ با هزاران گونه گیاهی از سراسر دنیا ، گیاهانی که در مناطق قطبی دوام میاورند !

در این ، باغ گیاه شناسی برکه و رودخانه ها و جانواران خاص منطقه قابل مشاهده است.

از نکات مهم دیگر که قبل سفر مهم است بدانید را در زیر گرداوری کردیم :

اختلاف ساعت با تهران:

اسلو، پایتخت نروژ در منطقه‌ی زمانی UTC/GMT +2 واقع شده و ۲ و نیم ساعت از تهران عقب‌تر است.

زبان رسمی:

نروژی (بوکمل / نروژی نو) و سامی (شمالی / لیول / جنوبی)

واحد پول:

کرون نروژ (NOK)

کد کشورک:

+۴۷

فرودگاه‌های بین‌المللی

فرودگاه ویگرا آلسوند

فرودگاه فلسلند برگن

فرودگاه هاوگسوند

اسلو – فرودگاه ترپ سندفجرد

اسلو  – فرودگاه موس ریگ

فرودگاه گاردرموئن اسلو

فرودگاه سولا استاوانگر

فرودگاه ترومسا

رانندگی در نروژ:

برای رانندگی در کشور نروژ شما به گواهینامه کشور نروژ یا گواهینامه ای دی پی ، را اخذ کنید ، گواهینامه ای دی پی یا همان گواهینامه بین المللی صلاحیت رانندگی در 160 کشور دنیا را به شما میدهد . متقاضیان این نوع گواهینامه میتوانند با مراجعت به معاونت راهنمایی و رانندگی و با ارائه گواهینامه ایرانی معتبر خود ، آن را دریافت نمایید.